NUF3101FCT1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NUF3101FCT1
Manufacturer
onsemi
Package / Case
8-WFBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
FILTER RC(PI) 300MHZ ESD SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Packing Method :
Tape and Reel
Attenuation Value :
-25dB @ 800MHz ~ 2.2GHz
Height :
0.028 0.70mm
Max DC Current :
100nA
Filter Order :
2nd
Test Frequency :
300MHz
Termination :
Flat
DC Resistance (DCR) :
120Ohm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
1.55mm
Physical Dimension :
L1.55XB1.55XH0.7 (mm)
Number of Terminations :
8
Published :
Values :
R = 47 Ω, 100 Ω, C = 40pF (Total)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Type :
Low Pass
Output Impedance :
50Ohm Ω
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Center / Cutoff Frequency :
300MHz Cutoff
Resistance - Channel (Ω) :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
8-WFBGA, FCBGA
Size / Dimension :
0.061Lx0.061W 1.55mmx1.55mm
Number of Channels :
3
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
40μF