NP04SZB2R2N
Mfr.Part #
NP04SZB2R2N
Description
FIXED IND 2.2UH 2.5A 42 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Tolerance :
±30%
Current Rating :
2.5A
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Inductance :
2.2μH
Test Frequency :
1kHz
Current - Saturation :
2.7A
DC Resistance (DCR) :
42mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
NP04SZB2R2N
TAIYO YUDEN NP04SZB2R2N
NP04SZB2R2N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD