NP04SA100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NP04SA100M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 2.2A 52 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Number of Functions :
1
Lead Free :
Lead Free
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
DC-DC Converter
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Current - Saturation :
900mA
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
10μH
Number of Terminations :
2
Series :
N, P Type
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
52mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Current Rating :
2.2A
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Datasheets
NP04SA100M
TAIYO YUDEN NP04SA100M
NP04SA100M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD