NP04SA220M
Mfr.Part #
NP04SA220M
Description
FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Current Rating (Amps) :
1.5A
Package / Case :
Nonstandard
Height :
3mm
Inductance :
22μH
Rated Current-Max :
1.5A
Reach Compliance Code :
Unknown
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Shielding :
yes
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Current Rating :
530mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
NP04SA220M
TAIYO YUDEN NP04SA220M
NP04SA220M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD