NOJB686M002RWJ
Mfr.Part #
NOJB686M002RWJ
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 1210
Current - Leakage :
3.4μA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Niobium Oxide
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current :
261mA
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
68µF
Manufacturer Size Code :
B
Dissipation Factor :
6%
HTS Code :
Height :
2.1mm
Series :
OxiCap® NOJ
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±20%
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Width :
2.8mm