NOJB156M006SWJ
Mfr.Part #
NOJB156M006SWJ
Description
CAP NIOB OXID 15UF 20% 6.3V 1210
Capacitance :
15μF
Max Operating Temperature :
105°C
HTS Code :
Dissipation Factor :
6 %
yes
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
20%
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Dielectric Material :
NIOBIUM
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
3.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height :
2.1mm
Ripple Current :
226mA
Reference Standard :
AEC-Q200
Terminal Shape :
J BEND
Depth :
2.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Leakage Current :
1.8μA
Radiation Hardening :
No
Width :
2.8mm