NOJB226M006RWJ
Mfr.Part #
NOJB226M006RWJ
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP NIOB OXID 22UF 20% 6.3V 1210
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5mm
Tolerance :
±20%
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Voltage - Rated AC :
6.3V
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Current - Leakage :
2.6μA
Voltage :
4V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
22µF
Height :
2.1mm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
21 Weeks
Radiation Hardening :
No
Dissipation Factor :
6%
Depth :
2.8mm
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Ripple Current :
232mA
Mount :
PCB, Surface Mount
Published :
Manufacturer Size Code :
B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Case Code (Metric) :
Datasheets
NOJB226M006RWJ
Introducing Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJB226M006RWJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2, Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210, Voltage:4V, Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Surface Mount, NOJB226M006RWJ pinout, NOJB226M006RWJ datasheet PDF, NOJB226M006RWJ amp .Beyond Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJB226M006RWJ ,we also offer NOSC686M006S0200, NOJC107M004RWJ, NOJP685M004RWJ, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.