NOJB226M006SWJ
Mfr.Part #
NOJB226M006SWJ
Description
CAP NIOB OXID 22UF 20% 6.3V 1210
Tolerance :
20%
Dielectric Material :
NIOBIUM
Number of Pins :
2
Package / Case :
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
22µF
Depth :
2.8mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
3.5mm
Width :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
6.3V
Ripple Current :
232mA
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
2.1mm
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated DC :
6.3V
Published :
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Leakage Current :
2.6μA
Dissipation Factor :
6 %
Connector Type :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C