NFM21PS106B0J3D
Mfr.Part #
NFM21PS106B0J3D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10UF 20% 6.3V 0805
Product Category :
Feed Through Capacitors
Number of Functions :
1
Voltage - Rated DC :
6.3V
Length :
2mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Series :
EMIFIL®, NFM21
Height :
850μm
Insulation Resistance :
50mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination :
Flat
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Capacitance :
10μF
Current Rating :
4A
Case Code (Metric) :
Max Voltage Rating (DC) :
6.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
Depth :
1.25mm
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
Tape and Reel
Tolerance :
±20%
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Current Rating :
4A