NFM21CC102R1H3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFM21CC102R1H3D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 20% 50V 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Feed Through Capacitors
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
1000pF
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage :
50V
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Mount :
PCB, Surface Mount
HTS Code :
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
Tape and Reel
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Flat
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Height :
850μm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
3216
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated AC :
50V
Weight :
5.499807mg
Series :
EMIFIL®, NFM21
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
1A
Insulation Resistance :
1GOhm
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Current Rating :
1A
Case Code (Imperial) :
1206
Datasheets
NFM21CC102R1H3D
Introducing Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC102R1H3D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, NFM21CC102R1H3D pinout, NFM21CC102R1H3D datasheet PDF, NFM21CC102R1H3D amp .Beyond Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC102R1H3D ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.