MS128-10C
Mfr.Part #
MS128-10C
Manufacturer
Masach
Description
RF SHLD COVER 0.5"X0.52" SNAP
Stock
463
In Stock :
463
Manufacturer :
Masach
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.138 3.50mm
Type :
Cover
Ventilation :
Non-Vented
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
2 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length - Overall :
0.504 12.80mm
Width - Overall :
0.484 12.30mm
Mounting Type :
Snap Fit
Datasheets
MS128-10C
Masach MS128-10C
Cover 0.138 3.50mm 0.484 12.30mm Snap Fit 0.504 12.80mm Non-Vented
MS128-10C Overview
MS128-10C Features
As a type of Cover
Snap Fit value
MS128-10C Applications
There are a lot of Masach Tech Ltd.
MS128-10C RF Shields applications.
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RF SHLD COVER 0.307"X0.441" SNAP
    RF SHLD COVER 0.547"X0.677" SNAP
    RF SHLD COVER 0.563"X0.764" SNAP
    RF SHLD FRAME 0.547"X0.748" SLDR
    20.9 X 15.3 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog related products
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC