MP61004-P00
Mfr.Part #
MP61004-P00
Package / Case
Die
Datasheet
Download
Description
GAAS PIN NON HERMETIC CHIP
Package :
Tray
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 20mA, 1GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Die
Current - Max :
50 mA
Supplier Device Package :
Chip
Series :
Capacitance @ Vr, F :
0.06pF @ 10V, 1MHz
Base Product Number :
MP61004
Voltage - Peak Reverse (Max) :
100V
Datasheets
MP61004-P00
PIN - Single 0.06pF @ 10V, 1MHz -55°C ~ 175°C Die
MP61004-P00 Overview
From 50 mA, this device will operate.This device operates at a maximum reverse voltage of 100V based on the applicable device specifications.
MP61004-P00 Features
from a maximum current of 50 mA volts