MP61003-M42
Mfr.Part #
MP61003-M42
Description
GAAS PIN HERMETIC PILL
Voltage - Peak Reverse (Max) :
200V
Series :
Capacitance @ Vr, F :
0.05pF @ 10V, 1MHz
Package :
Bag
RoHS :
Non-Compliant
Base Product Number :
MP61003
Current - Max :
50 mA
Resistance @ If, F :
3Ohm @ 20mA, 1GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package :
Datasheets
MP61003-M42
PIN - Single 0.05pF @ 10V, 1MHz -55°C ~ 175°C -
MP61003-M42 Overview
The device is designed to operate from a maximal current of 50 mA volts.A maximum reverse voltage of 200V is specified in the applicable device specifications.
MP61003-M42 Features
from a maximum current of 50 mA volts