MP61004-30
Mfr.Part #
MP61004-30
Package / Case
Stud
Datasheet
Download
Description
GAAS PIN HERMETIC PILL
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Base Product Number :
MP61004
Series :
Package / Case :
Stud
Package :
Bag
Current - Max :
50 mA
Supplier Device Package :
Voltage - Peak Reverse (Max) :
100V
Capacitance @ Vr, F :
0.06pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 20mA, 1GHz
Datasheets
MP61004-30
PIN - Single 0.06pF @ 10V, 1MHz -55°C ~ 175°C Stud
MP61004-30 Overview
This device is designed to operate from the maximal current of 50 mA.In accordance with the applicable device specifications, this device operates at a maximum peak reverse voltage of 100V.
MP61004-30 Features
from a maximum current of 50 mA volts