MM055A681JCT2A
Mfr.Part #
MM055A681JCT2A
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Datasheets
MM055A681JCT2A
KYOCERA AVX MM055A681JCT2A
MM 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)