MM051A471JCT2A
Mfr.Part #
MM051A471JCT2A
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
MM051A471JCT2A
KYOCERA AVX MM051A471JCT2A
MM 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)