MDA3KP8.5CAE3
Mfr.Part #
MDA3KP8.5CAE3
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
MDA
Package :
Tube
Bidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
208.4A
Clamping Voltage :
14.4 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V
Working Voltage :
8.5 V
Breakdown Voltage :
9.44 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Polarity :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V