MDA3KP10CAE3
Mfr.Part #
MDA3KP10CAE3
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Working Voltage :
10 V
Termination Style :
SMD/SMT
Breakdown Voltage :
11.1 V
GENERAL PURPOSE
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Package :
Tube
Microchip
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Clamping Voltage :
17 V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
176.4A
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Supply Voltage :
10 V
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Polarity :
Bidirectional
Product Type :
TVS Diodes
RoHS :
Details
Brand :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V