MDA3KP11CAE3
Mfr.Part #
MDA3KP11CAE3
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Clamping Voltage :
18.2 V
Working Voltage :
11 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
164.8A
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Package :
Tube
Product Type :
TVS Diodes
Bidirectional Channels :
8 Channel
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Polarity :
Bidirectional
Operating Supply Voltage :
11 V
Microchip
Zener
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Brand :
Breakdown Voltage :
12.2 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V