MDA3KP33AE3
Mfr.Part #
MDA3KP33AE3
Description
UNI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Clamping Voltage :
53.3 V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Unidirectional
Working Voltage :
33 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
56.2A
Breakdown Voltage :
36.7 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)