MDA3KP30CAE3
Mfr.Part #
MDA3KP30CAE3
Description
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Product Category :
Microchip
Working Voltage :
30 V
Breakdown Voltage :
33.3 V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
RoHS :
Details
Operating Supply Voltage :
30 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
8 Channel
Package :
Tube
Type :
Zener
Bidirectional Channels :
- 55 C
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
48.4 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Brand :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62A