MDA3KP30AE3
Mfr.Part #
MDA3KP30AE3
Description
UNI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Working Voltage :
30 V
Clamping Voltage :
48.4 V
Product Status :
Active
Operating Supply Voltage :
30 V
Supplier Device Package :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Breakdown Voltage :
33.3 V