MDA3KP28A
Mfr.Part #
MDA3KP28A
Description
UNI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Polarity :
Unidirectional
Clamping Voltage :
45.4 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
66A
Breakdown Voltage :
31.1 V
Working Voltage :
28 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)