MDA3KP22A
Mfr.Part #
MDA3KP22A
Description
UNI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Capacitance @ Frequency :
Operating Supply Voltage :
22 V
RoHS :
Details
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Breakdown Voltage :
24.4 V
Supplier Device Package :
Brand :
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Polarity :
Unidirectional
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
84.4A
Package :
Tube
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Clamping Voltage :
35.5 V
Working Voltage :
22 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
No
Unidirectional Channels :
MDA
Microchip
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V