MCH185A821JK
Mfr.Part #
MCH185A821JK
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
e3
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
MCH185A/AN(J TOL)
Custom Capabilities :
Other Tolerance Value Also Available
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Width :
0.8mm
Capacitance :
820pF
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
MCH185A821JK
ROHM Semiconductor MCH185A821JK
MCH185A/AN(J TOL) 820pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A821JK Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
MCH185A821JK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V