MCH185A820JK
Mfr.Part #
MCH185A820JK
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
82pF
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tin (Sn)
Custom Capabilities :
Other Tolerance Value Also Available
Voltage - Rated DC :
50V
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
MCH185A820JK
ROHM Semiconductor MCH185A820JK
82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A820JK Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
MCH185A820JK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V