MCH185A680JK
Mfr.Part #
MCH185A680JK
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
0.8mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
MCH185A/AN(J TOL)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
68pF
C0G
Dielectric :
Case Code (Metric) :
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Custom Capabilities :
Other Tolerance Value Also Available
Datasheets
MCH185A680JK
Introducing Ceramic Capacitors ROHM Semiconductor MCH185A680JK from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, MCH185A680JK pinout, MCH185A680JK datasheet PDF, MCH185A680JK amp .Beyond Ceramic Capacitors ROHM Semiconductor MCH185A680JK ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
ROHM Semiconductor MCH185A680JK
MCH185A/AN(J TOL) 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A680JK Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
MCH185A680JK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V