MCH185A3R6CK
Mfr.Part #
MCH185A3R6CK
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
EAR99
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
MCH185A/AN(C TOL)
Length :
1.6mm
Capacitance :
3.6pF
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
yes
Datasheets
MCH185A3R6CK
ROHM Semiconductor MCH185A3R6CK
MCH185A/AN(C TOL) 3.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A3R6CK Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
MCH185A3R6CK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V