MCH185A390JK
Mfr.Part #
MCH185A390JK
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated DC :
50V
0603 (1608 Metric)
Voltage :
50V
Tolerance :
±5%
Dielectric :
889μm
Custom Capabilities :
Other Tolerance Value Also Available
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm