MCH185A2R7CK
Mfr.Part #
MCH185A2R7CK
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Width :
0.8mm
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
MCH185A/AN(C TOL)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.25pF
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
MCH185A2R7CK
ROHM Semiconductor MCH185A2R7CK
MCH185A/AN(C TOL) 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A2R7CK Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
MCH185A2R7CK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V