MCH155CN222KK
Mfr.Part #
MCH155CN222KK
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Series :
MCH15CN(5,K TOL)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
0.5mm
Capacitance :
2200pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V