MCH155A3R3CK
Mfr.Part #
MCH155A3R3CK
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.25pF
Surface Mount, MLCC
Series :
MCH15A/AN(5,C TOL)
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Capacitance :
3.3pF
Datasheets
MCH155A3R3CK
ROHM Semiconductor MCH155A3R3CK
MCH15A/AN(5,C TOL) 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
MCH155A3R3CK Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
MCH155A3R3CK Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V