MCH155A360JK
Mfr.Part #
MCH155A360JK
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0402
Length :
1mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
36pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V