MCH155A131JK
Mfr.Part #
MCH155A131JK
Description
CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0402
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Ceramic
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
130pF
Series :
MCH15A/AN(5,J TOL)
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
EAR99
Datasheets
MCH155A131JK
ROHM Semiconductor MCH155A131JK
MCH15A/AN(5,J TOL) 130pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
MCH155A131JK Overview
This device's program size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
MCH155A131JK Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V