MCH032CN221KK
Mfr.Part #
MCH032CN221KK
Description
CAP CER 220PF 25V X7R 0201
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
0201 (0603 Metric)
ECCN Code :
EAR99
304.8μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.012 0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
220pF
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Multilayer :
yes
Datasheets
MCH032CN221KK
ROHM Semiconductor MCH032CN221KK
220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
MCH032CN221KK Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
MCH032CN221KK Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V