MCH032AN100CK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCH032AN100CK
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
304.8μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
10pF
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.25pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Thickness :
304.8μm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.012 0.30mm
Length :
Datasheets
MCH032AN100CK
ROHM Semiconductor MCH032AN100CK
10pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
MCH032AN100CK Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
MCH032AN100CK Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V