MCH032ANN560JK
Mfr.Part #
MCH032ANN560JK
Description
CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.012 0.30mm
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
MCH032ANN560JK
ROHM Semiconductor MCH032ANN560JK
56pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
MCH032ANN560JK Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
MCH032ANN560JK Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V