MA0805CG2R2B500
Mfr.Part #
MA0805CG2R2B500
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
2.2 pF
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
MA0805CG2R2B500
Meritek MA0805CG2R2B500
MA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.1pF 2.2pF