MA0805CG0R5D500
Mfr.Part #
MA0805CG0R5D500
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
0.5 pF
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
MA0805CG0R5D500
Meritek MA0805CG0R5D500
MA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 0.5pF