MA0805CG0R6C500
Mfr.Part #
MA0805CG0R6C500
Description
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
0.6 pF
Datasheets
MA0805CG0R6C500
Meritek MA0805CG0R6C500
MA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 0.6pF