IDLC-45-700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLC-45-700
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 38-64V 700MA
Stock
52
In Stock :
52
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Feature :
SCP
Voltage - Output :
38V~64V
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
IDLC-45 (45W)
Topology :
AC DC Converter
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
4.72Lx2.95W x 0.98 H 120.0mmx75.0mmx25.0mm
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
700mA
Type :
Constant Current
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Isolation :
3.75kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
45W