IDLC-25A-500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLC-25A-500
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 35-50V 500MA
Stock
36
In Stock :
36
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Topology :
AC DC Converter
Current - Output (Max) :
500mA
Voltage - Output :
35V~50V
Feature :
SCP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dimming :
Analog, PWM
Power (Watts) :
25W
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Efficiency :
81.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Constant Current
Number of Outputs :
1
Termination Style :
Terminal Block
Series :
IDLC-25 (25W)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm