IDLC-25A-700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLC-25A-700
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 25.2-36V 700MA
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Feature :
SCP
Power (Watts) :
25W
Dimming :
Analog, PWM
Voltage - Output :
25.2V~36V
Topology :
AC DC Converter
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Isolation :
3.75kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Number of Outputs :
1
Series :
IDLC-25 (25W)
Type :
Constant Current
Efficiency :
81.5%
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Voltage - Input (Max) :
295VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
700mA
Termination Style :
Terminal Block
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC