IDLC-45-500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLC-45-500
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 54-90V 500MA
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Output :
54V~90V
Efficiency :
85%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
45W
Topology :
AC DC Converter
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Voltage - Isolation :
3.75kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
4.72Lx2.95W x 0.98 H 120.0mmx75.0mmx25.0mm
Feature :
SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Series :
IDLC-45 (45W)
Termination Style :
Terminal Block
Current - Output (Max) :
500mA