HFCN-1500D+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HFCN-1500D+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
LTCC HIGH PASS FILTER, 1600 - 55
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
Ceramic Filters
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Impedance :
50Ohm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Bandwidth :
3900 MHz
Frequency Range :
1600 MHz to 5500 MHz
Packaging :
MouseReel
Height (Max) :
0.037" (0.94mm)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Signal Conditioning
Product Type :
Signal Conditioning
Brand :
Insertion Loss :
Product :
High Pass Filters
Frequency :
3.55GHz Center
Filter Type :
High Pass
Subcategory :
Filters
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Datasheets
HFCN-1500D+
Introducing Ceramic Filters Mini-Circuits HFCN-1500D+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:3900 MHz, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SMD, No Lead, HFCN-1500D+ pinout, HFCN-1500D+ datasheet PDF, HFCN-1500D+ amp .Beyond Ceramic Filters Mini-Circuits HFCN-1500D+ ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.