HFCN-1320+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HFCN-1320+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
LTCC HIGH PASS FILTER, 1400 - 50
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
Ceramic Filters
Frequency :
3.2GHz Center
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Range :
1400 MHz to 5000 MHz
RoHS :
Non-Compliant
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
High Pass Filters
Filter Type :
High Pass
Type :
LTCC
Product Type :
Signal Conditioning
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Subcategory :
Filters
Height (Max) :
0.037" (0.94mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Package :
Digi-Reel?
Packaging :
MouseReel
Product Category :
Signal Conditioning
Mounting :
SMD/SMT
Series :
Product Status :
Active
Brand :
Bandwidth :
3280 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
HFCN-1320+
Introducing Ceramic Filters Mini-Circuits HFCN-1320+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SMD, No Lead, Type:LTCC, Bandwidth:3280 MHz, HFCN-1320+ pinout, HFCN-1320+ datasheet PDF, HFCN-1320+ amp .Beyond Ceramic Filters Mini-Circuits HFCN-1320+ ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.