HE3671A2400
Mfr.Part #
HE3671A2400
Description
RELAY REED SPST 500MA 24V
Must Release Voltage :
2VDC
Switching Voltage :
200VDC -Max
Coil Current :
11.1mA
Mount :
Through Hole
Contact Rating (Current) :
500mA
Coil Resistance :
2.15kOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Must Operate Voltage :
16VDC
Coil Voltage (DC) :
24V
Coil Voltage :
24VDC