HE3621A2400
Mfr.Part #
HE3621A2400
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
SIP
Datasheet
Download
Description
RELAY REED SPST 500MA 24V
SPST
Length :
19.05mm
Coil Voltage :
24VDC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Coil Resistance :
2.15kOhm
REACH SVHC :
No SVHC
EAR99
Operate Time :
1ms
Coil Voltage (DC) :
24V
Contact Resistance :
150mOhm
HE3600
Width :
5.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Switching Current :
500mA
Must Release Voltage :
2VDC
Tube
Ratings :
IP67
Factory Lead Time :
23 Weeks
Coil Current :
11.1mA
Height :
7.87mm
Must Operate Voltage :
16VDC
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
4
Switching Voltage :
200VDC -Max
Package / Case :
SIP
Voltage - Rated DC :
200V
SPST-NO (1 Form A)
Lead Free :
Lead Free
Switching Capacity :
10 W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
5.08mm