HAZ 20000-SRI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HAZ 20000-SRI
Manufacturer
LEM USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR CURRENT HALL AC/DC
Manufacturer :
LEM USA, Inc.
Product Category :
Current Sensors
Number of Channels :
1
Current - Sensing :
20000A
Package / Case :
Module
For Measuring :
AC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply :
14.25V ~ 15.75V
Polarization :
Accuracy :
Sensitivity :
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
Ratiometric, Current
Linearity :
±0.5%
Frequency :
DC ~ 15kHz
Current - Supply (Max) :
50mA