HAZ101MBACF0KR
Mfr.Part #
HAZ101MBACF0KR
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial, Disc
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
100pF
Depth :
3mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Datasheets
HAZ101MBACF0KR
Vishay HAZ101MBACF0KR
HAZ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ101MBACF0KR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -40°C.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
HAZ101MBACF0KR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm